Drenaż opaskowy

drenaz opaskowyCo to jest drenaż opaskowy?

Drenaż opaskowy to system rur zbierających wody gruntowe i  opadowe  okalający dom w formie zamkniętej  opaski. Jest to bariera ochronna dla domu przed wilgocią z ziemi. Główne elementy drenażu to rury drenażowe i studzienki drenażowe (rewizyjne)

Jak wykonuje się drenaż opaskowy?

Drenaż opaskowy wykonuje się poprzez ułożenie w ziemi na wysokości ław fundamentowych rur drenażowych  z filtrem  ułożonych w obsypce żwirowej.

O jakiej porze roku wykonać montaż?

Drenaż można wykonać zarówno wiosną latem lub jesienią. Najłatwiej wykonać go po długiej przerwie w opadach wtedy wody gruntowe są niżej i nie utrudniają prac.

Zastosowanie i przeciwskazania.

Drenaż powinno się wykonywać zwłaszcza kiedy dom staje na terenach gliniastych lub piaszczystych  z wysokim poziomem wód gruntowych.

Ile kosztuje drenaż opaskowy?

Cena drenażu opaskowego jest uzależniona od czynników takich jak głębokości ław fundamentowych, rodzaju gruntu, technologii wykonania, zagospodarowania terenu. U nas masz możliwość rozłożenia płatności na raty lub skredytowania instalacji.

Zalety drenażu opaskowego

Główną zaletą wykonania drenażu opaskowego jest fakt, iż dom będzie chroniony zamkniętą opaską przed niszczącym działaniem wód gruntowych co chroni przed wilgocią, pleśnią i grzybem.

Wadą drenażu opaskowego jest

Fakt iż jego montaż wiąże się z rozkopywaniem terenu wokół domu niekiedy przesadzeniem roślin lub zdemontowaniem kostki brukowej. Dlatego pomyśl o drenażu już na etapie budowy fundamentów.

Co i gdzie robimy: , ,

Szybki kontakt!
+
Wyślij!