Drenaż liniowy

drenaz liniowyCo to jest drenaż liniowy?

Znany również jako odwodnienie liniowe lub drenaż systematyczny to układ sączków i zbieraczy których zadaniem jest osuszyć powierzchnie działki lub ogrodu.

Jak wykonuje się drenaż opaskowy?

Wyznacza się przebieg sączków i ich rozstaw. Następnie sączki (rury drenażowe) układane są w wykopie i obsypane żwirem lub keramzytem i przykryte geowłówkniną.

O jakiej porze roku wykonać montaż?

Odwodnienie  można wykonać o każdej porze roku z wyłączeniem mrozów i śniegów kiedy ziemia jest zmarznięta. Najłatwiej wykonać go po długiej przerwie w opadach wtedy wody gruntowe są niżej i nie utrudniają prac.

Zastosowanie i przeciwskazania

Drenaż liniowy wykonuje się wszędzie tam gdzie jest teren gliniasty o słabej przepuszczalności. Jeśli po opadach kałuże utrzymują się przez dłuższy czas to pomyśl o drenażu systematycznym.

Ile kosztuje drenaż opaskowy?

Cena odwonienia jest zależna od głębokości, rozstawie i od przekroju rur. Zależy także od rodzaju gruntu, nasadzeń i zagospodarowania terenu.

Zalety odwonienia liniowego

Dzięki tej instalacji wody opadowe z deszczu wsiąkają w glebę bardzo szybko. Kałuże nie utrzymują się przez wiele dni. Drenaż systematyczny reguluje wilgotność gleby.

Wady odwonienia liniowego 

Montaż drenażu liniowego wiąże się z rozkopywaniem terenu ogrodu lub działki. Niekiedy trzeba przesadzić część roślin. Dlatego pomyśl o drenażu zanim założysz ogród. Staramy się optymalizować przebieg sączków oraz prace wykonujemy minikoparkami aby zminimalizować szkody.


Masz problem z wodą gromadzącą się na działce po ulewnych deszczach?

Może to poważnie zagrozić naturalnym cyklom życiowym roślin, powodować ich choroby czy po prostu uniemożliwiać Ci komfortowe korzystanie z działki.

Dużą część budynków mieszkalnych i biurowych stawia się na terenach występowania gruntów słabo przepuszczalnych. Oznacza to, że po intensywnych opadach deszczu woda gruntowa gromadzi się w zagłębieniach terenu bez możliwości wsiąknięcia w głąb ziemi. Dzięki drenażowi liniowemu skutecznie usuniesz problem nadmiaru wody i będziesz mógł cieszyć się suchą działką przez cały rok – bez względu na ilość opadów!

Spraw, by twoja działka była zawsze sucha – nawet po obfitych opadach deszczu.

Dowiedz się więcej na temat drenażu liniowego. Zamów bezpłatną poradę i wycenę projektu.

Pamiętaj – u nas możesz skorzystać z możliwość spłaty w ratach bądź kredytowania inwestycji!

Co i gdzie robimy: , ,

Szybki kontakt!
+
Wyślij!