System deszczówka

system deszczówkaCo to jest system deszczówka?

Jest to system sprowadzający wodę deszczową pod ziemię a następnie albo ją gromadzi w zbiorniku podziemnym albo wyprowadza poza obrys działki.

Jak wykonuje się “deszczówkę”?

System ten wykonujemy następująco. Przedłużamy rury spustowe rynien, montujemy osadniki, pod ziemią przechodzimy na rury PCV, łączymy w jeden zbieracz, wyprowadzamy poza obrys budynku do zbiornika lub innego odbiornika za terenem działki.

O jakiej porze roku wykonać montaż?

Instalację tą można wykonać o każdej porze roku z wyłączeniem mrozów i śniegów kiedy ziemia jest zmarznięta. Najłatwiej wykonać go przy przerwie w opadach które istotnie utrudniają prace.

Zastosowanie i przeciwskazania

System deszczówka stosuje się wtedy gdy chcesz pozbyć się kałuż wokół domu, ochronić fundamenty przed ciągłym zalewaniem lub wykorzystać wodę deszczową.

Ile kosztuje deszczówka?

Cena tego systemu jest zależna od powierzchni dachu ilości i przekroju rynien oraz sposobu dalszego zagospodarowania wody deszczowej.

Zalety systemu deszczówka

Dzięki tej instalacji pozbywamy się rozlewisk przy wylocie rynien. Zyskujemy darmową wodę do podlewania ogrodu, mycia podjazdu a nawet do spłukiwania toalet, prania czy zmywania.

Wady systemu deszczówka

Montaż tego systemu wiąże się z rozkopywaniem terenu wokół budynku.  Dlatego warto pomyśleć o deszczówce zanim teren przy domu zostanie ostatecznie zagospodarowany. Jednakże staramy się optymalizować przebieg deszczówki oraz prace zazwyczaj wykonujemy minikoparkami aby zminimalizować szkody.

Więcej o systemie deszczówka…

Troszczysz się o przyszłość swoich bliskich i chcesz w sposób ekologiczny zarządzać zasobami w swoim otoczeniu? W Twoim przydomowym ogródku zainstalujemy system, który pozwoli Ci wykorzystać wody opadowe w domu, ogrodzie – gdziekolwiek będzie Ci potrzebna.

Statystycznie tylko 2% wody zużywanej w gospodarstwie domowym służy do picia. Inwestując w system deszczówka pozostałe 98% pozyskasz od… matki natury. Wodą oczyszczoną z drobinek piachu i cząstek roślin możesz spłukiwać toaletę, myć auto czy robić pranie. Czy widziałeś już jak pięknie rozwijają się rośliny w ogrodzie zasilanym wodą deszczową?

System deszczówka pomoże także odciążyć system kanalizacji, który dotychczas odbierał nagromadzoną z działki wodę. Teraz zbierana będzie ona nie tylko za pomocą systemu rynien, ale też na całej powierzchni działki, dzięki czemu będziesz stąpał po ogrodzie suchą stopą. Cała woda z opadów zostanie odprowadzona poza teren budynku, abyś nie musiał już więcej martwić się problemem mokrego trawnika, czy kapiącej z dachu wody. Ponadto korzystając z naturalnych zasobów prowadzisz ekologiczny styl życia.

Korzystaj z możliwości, jakie daje Ci natura. Zmniejsz wydatki związane ze zużyciem wody i żyj ekologicznie!

Dowiedz się więcej na temat systemu deszczówka. Zamów bezpłatną poradę i wycenę projektu.

Co i gdzie robimy: , ,

Szybki kontakt!
+
Wyślij!